7 نکته کلیدی برای خرید صفحات کورین (قسمت دوم)

صفحات کورین در آشپزخانه

در مقاله ی 7 نکته کلیدی برای خرید صفحات کورین (قسمت اول) ، به برسی دو نکته مهم برای خرید صفحات کورین پرداختیم، در این جا به بررسی 5 نکته ی باقیمانده می پردازیم

3-همان چیزی که به دنبال آن هستید

آشپزها به طور خستگی ناپذیزی همواره به دنبال صفحات آشپزخانه بی نقص می باشند. صفحات استیل ضدزنگ آشپزخانه رستوران ها برای حرفه ای ها بسیار باارزش می باشد اما از نظر هزینه مناسب نیستند و در آشپزخانه های خانگی نیز کاربردی نمی باشند.

صفحات کورین در آشپزخانه

صفحات رایج استفاده شده در آشپزخانه ها نظیر صفحات چوبی یا کاشی های سرامیک محدودیت هایی دارند. صفحات چوبی دارای منافذ می باشند، نظافت آن ها سخت است و احساس لیز و لزجی به فرد می دهند. کاشی های سرامیکی مستحکم و بدون منافذ می باشند اما هنگامی که در تعداد زیاد نصب می شوند خطوط دوغابی بین آن ها که چرخاندن خمیرهای بزرگ کیک را غیر ممکن می کند مهم ترین مشکل آن ها به شمار می آید.

حتی صفحات گرانیتی و مرمر محبوب نیز بی نقص نمی باشند. گران هستند، در مقابل ترک برداشتن آسیب پذیرند و حتی با تابه های داغ نیز صدمه می بینند.

صفحات لمینت صفحات کاغذی و پارچه ای می باشند که با چسب ملامینی به یکدیگر چسبیده اند. صفحات لمینت به راحتی ترک بر میدارند و ظاهر آن ها فاقد عمق می باشد. بدتر از همه این است که صفحه ای یکدست و با چسبندگی مناسب نمی باشد بلکه لایه ای نازک برای صفحات چوبی نامرغوب است.

4-صفحات اکرلیک و پلی استر

صفحات پلی استری ارزان تر می باشند اما نسبت به صفحات نوظهور اکرلیکی از درجه کیفی پایین تری برخوردارند.

بعضی از برندها مانند staron  صفحات 100% اکرلیک می باشند. سایر برندها مانند formica  ممکن است هم پلی استر باشند و هم اکرلیک.

صفحات پلی استر رنگ های متنوع تری نسبت به صفحات اکرلیک ارائه می دهند. اگر بخواهید اقدامات تزیینی دیگری مانند شکل دهی با گرما (ترموفورمینگ) انجام دهید، صفحات اکرلیک همان چیزی است که به دنبالش هستید.

5-ترکیبات

صفحات کورین تقریبا شامل 33% چسب رزین و 66% مواد معدنی می باشند. این مواد معدنی یکی از مشتقات بوکسیت، آلومینیوم تری هیدراتATH))، می باشد. ATH پودری سفید می باشد که باعث می شود صفحات کورین یکدست بودن خود را حفظ کنند.

بر خلاف این صفحات، صفحات کوارتز شمال 10 % چسب رزین و 90% مواد معدنی می باشند. این مواد معدنی را به سادگی می توان مشخص کرد: پسماندهای صنعتی گرانیت و مرمر، آینه و شیشه.

6-تعمیر صفحات کورین کار هرکسی نمی باشد

یکی از نکات منفی صفحات کورین این است که فراهم کردن مواد اصلی برای ترمیم توسط خود شخص خریدار آسان نمی باشد. برای خرید برند CORIAN باید فروشنده مجاز باشید و برای کارکردن با آن باید نصاب یا تعمیرکننده آموزش دیده باشید.

باید این نکته را اضافه کرد که تقریبا تمام صفحات آشپزخانه به استثنای صفحات چوبی را نمی توان بدون ابزار مخصوص و مهارت کافی تعمیر کرد.

هرچند تازه کارها می توانند چند اقدام جزیی تعمیر مانند برش خطوط مستقیم یا ایجاد برش های هماهنگ با سینک ظرفشویی را انجام دهند. هم چنین یک شرکت آنلاین نیز به اسم SOLIDSURFACE.COM وجود دارد که موتد صفحات کورین را به خریداران غیرمجاز ارائه می دهد.

7-برندهای برتر صفحات کورین

با منقضی شدن ثبت اختراع شرکت دوپون، سایر شرکت­­­ها به ساخت جایگزین های CORIAN هجوم آوردند. همراه با CORIAN سایر برندهای محبوب صفحات کورین شامل موار زیر می باشند:

  • Avonite
  • Formicas
  • Gibralter
  • Staron
  • Mystera

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − یک =