صفحات کورین و گرانیت (بخش اول)

76c675de7a

بین انتخاب صفحات کورین و صفحات گرانیت به شک افتاده اید؟ اگر انتخاب های خود در زمینه صفحات آشپزخانه و سرویس بهداشتی را محدود به صفحات کورین و صفحات گرانیت کرده اید، قبل از اتخاذ تصمیم نهایی باید عوامل زیادی را مورد توجه قرار دهید. در این مقاله به مهم ترین ویژگی های هر کدام از این صفحات و مقایسه آن ها می پردازیم.
صفحات کورین و گرانیت به چه صفحاتی می گوییم؟
صفحات کورین اسمی است که شرکت دوپون برای بهترین صفحات آشپزخانه و سرویس های بهداشتی و یا به اصطلاح پرچم دار خود برگزیده است. صفحات کورین، صفحاتی دست ساز می باشند که حاوی 33 درصد رزین متصل کننده و 66 درصد مواد معدنی می باشد.
اسم صفحات کورین از اولین صفحه تولید شده توسط این شرکت برگرفته شده است. صفحات کورین که اولین بار در سال 1967 توسط شرکت دوپون تولید شده است، اکنون توسط سازندگان دیگری نیز تولید می شود و شامل برندهایی همچون آوونیت، استارون، میسترا می باشد.
گرانیت سنگ واقعی است. صفحات گرانیت دقیقا همان گرانیتی می باشند که مستقیما از زمین استخراج شده، به صورت تخته در می آیند، با استفاده از سنگ های تراش صاف و هموار شده و در آخر پولیش داده می شوند. هیچ ماده دیگری به آن اضافه نشده و از آن کم‌ نمیشود. درحالی که از اصطلاح “گرانیت” اغلب برای اشاره به سایر صفحات سنگی مانند کوارتز نیز استفاده می شود، باید این را در نظر داشت که این موارد کاملا با خود صفحه گرانیت متفاوت می باشد که صفحه ای است بدون مواد اضافی. صفحات گرانیت معمولا با اسم برند خاصی همراه نمی باشند.صفحات کورین و سنگ کورین

هزینه
هزینه صفحات کورین و صفحات گرانیت تقریبا یکسان می باشد و قیمت هر فوت مربع آن حدود 40 الی 65 دلار می باشد. به خاطر داشته باشید که این قیمت مربوط به صفحات گرانیت می باشد و نه کاشی گرانیت. کاشی می تواند ارزان تر باشد و گزینه های نصب توسط خریدار را ارائه دهد، اما خطوط شکاف بین کاشی ها را به همراه دارد که نباید به هیچ‌ وجه برای استفاده به عنوان صفحات آشپزخانه درنظر گرفته شود.

ظاهر
زیبایی در نگاه شماست. بعضی از مردم شیفته ظاهر طبیعی سنگ با تفاوت های موجود در رنگ آن و درخشش عمیق آن می باشند، اما به این معنا نیست که همه افراد چنین ظاهری را برای آشپزخانه یا سرویس بهداشتی خانه خود بپسندند. رنگ بندی نامنظم و اغلب زبر و خشن گرانیت می تواند مقداری برای طرح دکوراسیون داخلی ، شلوغ باشد. مهم تر از آن می توان به این نکته اشاره کرد که تمام رنگ های صفحات گرانیت می تواند لکه ها و خوردگی های روی صفحه را به صورت بدی بپوشاند. ممکن است روی صفحه گرانیت تمیز به نظر برسد ولی اصلا اینطور نباشد. از طرف دیگر صفحات گرانیت ظاهر زیبا و طبیعی دارند در حالی که صفحات کورین دارای ظاهری پلاستیکی و یا حداقل غیرطبیعی می باشند. گفته می شود که صفحات کورین درخشش پلاستیکی صفحات لمینت را ندارند بلکه رنگی ملایم دارند که علیرغم یکپارچگی ، دارای عمق مناسب می باشد.

صفحات کورین و صفحات گرانیت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 14 =