صفحات کورین چیستند؟

صفحات کورین

صفحات کورین چند سالی است که جای خود را در بازار ساختمان کشور باز کرده اند. این صفحات، با قیمت مناسب و شکل پذیری بالایشان ، توانسته اند با سنگ های طبیعی به خوبی رقابت کنند و به طور گسترده ای نیز، در آشپزخانه ها، روشویی ها و یا مکان های تجاری استفاده می شوند. اما این صفحات چگونه تولید شده اند؟

کورین (corian) نام تجاری شرکتی است که صفحات سخت و مقاومی مانند سنگ تولید می کند که به آنها سنگ های مصنوعی نیز گفته می شود. بیشترین استفاده از صفحات کورین در کانتر آشپزخانه ها است، با این حال، این صفحات کاربرد های دیگری هم دارند. صفحات کورین از پلیمر اکرلیک و یکی از مشتقات آلومینیوم ساخته می شوند. نام تجاری اصلی تولید کننده این صفحات، کورین است که توسط دانشمندی به نام دونالد اسلوکام در سال 1967 میلادی ساخته شده است، اما امروزه این شرکت رقبایی نیز دارد که تلاش می کنند سهمی در این بازار بزرگ داشته باشند.

نام تجاری کورین

نام تجاری کورین

صفحات کورین در سه ضخامت ساخته می شوند. شش میلیمتری، 12 میلیمتری و 19 میلیمتری که بسته به نظر کارشناس مربوطه و سلیقه مشتری، یکی از این سه ضخامت، قابل استفاده است. اما این صفحات از آن موقع تغییرات زیادی نیز داشته اند. در ابتدا، صفحات کورین تنها در یک رنگ عرضه می شدند، اما امروزه مشتری ها می توانند رنگ مورد علاقه خود را از میان صد ها رنگ مختلف، انتخاب کنند.

رنگ های مختلف کورین

رنگ های متنوع صفحات کورین

همچنین در سال 2014، برای زیبا تر کردن رنگ استفاده شده در این صفحات، از تکنولوژی به نام رنگ عمیق استفاده شد. با استفاده از این تکنولوژی، رنگ ها عمیق تر و تیره تر می شوند و همچنین مقاومت بیشتری در مقابل خراش ها و یا برش های احتمالی پیدا می کنند.

 

صفحات کورین، بیش از 50 سال است که در سر تا سر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. شما هم می توانید با یک تماس با کارشناسان ما، بیشتر در مورد صفحات کورین بدانید و از آنها استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =