صفحات کورین و سیلستون (بخش اول)

صفحات کورین و سیلیستون

در زمینه بحث در مورد صفحات آشپزخانه اغلب به طور همزمان به صفحات کورین و صفحات سیلستون اشاره می شود در حالی که نوع یکسانی از مواد با برندهای متفاوت می باشند.
این دو صفحه آشپزخانه در چه زمینه ای با یکدیگر مقایسه می شوند؟

صفحات کورین و سیلستون
پایه و اساس صفحات کورین و سیلستون
صفحات کورین و سیلستون کاملا با یکدیگر متفاوت اند و حتی متعلق به یک دسته بندی مشترک نیز نمی باشند. در حالی که هر دوی این صفحات محصولاتی با کیفیت می باشند، صفحات کورین متعلق به دسته بندی صفحات سخت و صفحات سیلستون متعلق به سنگ های مهندسی شده مانند کوارتز میباشند.
صفحات سخت به این معنی است که مقدار بسیار زیادی رزین دارد و کوارتز حدود یک پنجم این مقدار رزین را شامل می شود که باعث می شود این صفحه ظاهر شبیه تری به سنگ طبیعی داشته باشد.

آیا می توان یکی از این صفحات را برتر از دیگری دانست؟
جواب این سوال را از نظر ارزش فروش مجدد این دو صفحه در نظر میگیریم. صفحه کوارتز در حال حاضر در نزد خریداران صفحه های خانگی از ارزش بالاتری برخوردار است، با این وجود باید این را هم در نظر گرفت که صفحات سخت مثل صفحات کورین قیمت خرید کمتری دارند.
این صفحات از چه چیزی تشکیل شده اند؟
صفحات کورین و سیلیستونیکی از دغدغه های مالکان خانه این است که محصول مورد نظر آن ها طبیعی است یا پلاستیکی. از بین این دو، صفحات کورین پلاستیک بیشتری دارد ولی نه آنقدر زیاد که آن را پلاستیکی بنامیم.
بر اساس مشخصات فنی این دو صفحه، صفحات  سیلستون حدود 28 درصد بیشتر مواد معدنی بیشتری نسبت به صفحات کورین دارد. از طرف دیگر باید گفت که صفحات کورین پلیمر بیشتری نسبت به صفحات سیلستون دارد و وجود مواد معدنی بیشتر بر عملکرد و کارآیی این صفحه اثر چندانی نمی گذارد.
صفحات کورین از 33 درصد رزین اکریلیک ( پلی متیل مت اکریلیت) و حدود 66 درصد مواد معدنی ساخته شده اند که این مواد معدنی عمدتا از بوکسیت گرفته می شود.  بوکسیت همان ماده معدنی است که آلومینیوم نیز از آن حاصل می شود. صفحات سیلستون را 94 درصد کوارتز و باقی را رزین تشکیل می دهد. گاهی اوقات به اشتباه، صفحات سیلستون و گرانیت را یکی میدانند در حالی که اینطور نیست. صفحات گرانیت مستقیما از زمین استخراج و به صورت صفحات بریده و ارائه می شود ولی صفحات سیلستون یک نوع مصالح ساختمانی متراکم می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 18 =