انتخاب صفحات کورین یا دیگر صفحات؟ (بخش سوم)

رنگ بندی صفحات کورین

همانطور که در دو مقاله پیشین مشاهده نموده اید به گزینه های بسیاری برای انتخاب صفحات آشپزخانه و زیبا کردن منزلتان اشاره کردیم و موارد زیادی را بیان نمودیم تا از میان صفحات کورین و دیگر صفحات انتخاب بهتری داشته باشید. در این مقاله نیز قصد داریم تا با معرفی خصوصیات دیگر صفحات به شما در انتخاب میان صفحات کورین و دیگر سنگ ها و صفحات مورد استفاده در آشپزخانه کمک کنیم.

صفحات بتنی
مزایا: در برابر گرما و خراشیدگی مقاوم می باشند. سطحی صاف دارند. بسیار مستحم اند. در رنگ ها و طرح های متنوع عرضه می گردد. بسیار با دوام اند. بدون ایجاد درز و شکاف می توان از آن ها به عنوان صفحات اپن یا سینک آشپزخانه استفاده کرد.
معایب: ترک بر می دارند. تا حدودی دارای منافذ می باشند. باید هرچند وقت یکبار ترمیم، درزگیری و واکس زده شوند. قیمت هر متر مربع آن بین 80 الی 150 دلار می باشد.

صفحات شیشه ای
مزایا: در رنگ ها، شکل ها و طرح های مختلفی عرضه می گردد. بدون منفذ می باشند. در برابر گرما مقاوم اند.
معایب: ترک برداشته یا می شکنند. تعمیر نمی شوند و در صورت آسیب دیدن باید تعویض شوند. خراشیدگی ها و اثر انگشت بر روی آن ها نمایان می شود. قیمت هر متر مربع آن بین 60 الی 300 دلار می باشد.

صفحات لمینت
مزایا: در برابر ایجاد لکه مقاوم می باشند. ضد آب اند. در رنگ های مختلف عرضه می گردد. به سرویس و نگهداری کمی نیاز دارد. ارزان است.
معایب: ترک بر میدارد و خراشیده می شود. در برابر گرما مقاوم نمی باشند. به سختی تعمیر می شوند. قیمت هر متر مربع آن بین 15 الی 60 دلار به علاوه هزینه نصب می باشد.

کامپوزیت کاغذی
مزایا: دوست دار محیط زیست می باشد و از کاغذ بازیافت شده تولید می شود. بسیار با دوام می باشد. از چوب مستحکم تر می باشد. تا حدودی در برابر لکه و گرما مقاوم می باشد.
معایب: خراشیده شده و لکه بر می دارند. کاملا در برابر گرما مقاوم نمی باشد. به مرور زمان تیره می شوند. به درزگیری نیاز دارند. رنگ های متنوعی ندارد. قیمت هر متر مربع آن بین 45 الی 75 دلار می باشد.

کامپوزیت کاغذی و گیاهی
مزایا: دوست دار محیط زیست می باشد. بسیار با دوام اند. به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهد. در برابر لکه و خراشیدگی مقاوم اند. ضد آب می باشد. در رنگ های روشن تر از کامپوزیت کاغذی عرضه می گردد.
معایب: فقط در 10 رنگ موجود می باشند.به سرویس و نگهداری منظم نیاز دارند. قیمت هر متر مربع آن از 35 دلار شروع می شود.

همانطور که اشاره کردیم در مقالات قبلی و این مقاله قصد داشتیم به انتخاب شما میان صفحات کورین و دیگر صفحات کمک کنیم تا بتوانبد در این ایام که منزل شما نیاز به تغییر و یا تعمیر دارد انتخاب بهتری داشته باشید. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با صفحات کورین آشنا کنیم. برای کسب طلاعات از صفحات کورین می توانید به مقالات موجود در سایت مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − سه =